fbpx

TECHNICKÁ PODPORA

PRODUKTOVÝ KATALOG 
POOLDO 2020


V katalogu naleznete přehled všech našich výrobků a produktů, které prodáváme. V případě Vašeho zájmu, Vám rádi zašleme tištěnou verzi našeho katalogu. 

67731757_2353406398048464_6037376961813151744_o
bagrs
girl_part

INSTALAČNÍ NÁVOD
LAMINÁTOVÉ BAZÉNY


Instalační návod pro laminátové bazény Vám pomůže při správně instalaci bazénu. Prosím, dodržujte veškeré kroky dle instrukcí.

TECHNICKÉ VÝKRESY  
LAMINÁTOVÉ BAZÉNY


POLYPROPYLENOVÉ BAZÉNY
INSTALAČNÍ NÁVODY


Ke každému našemu bazénu obdržíte instalační návod, podle kterého je nutné provádět stavební práce k instalaci bazénu. V dokumentu níže jsou veškeré informace o vlastnostech materiálu Polystone, z kterého bazény vyrábíme. 

INSTALAČNÍ NÁVOD
SKIMMEROVÉ BAZÉNY


Instalační návod pro skimmerové bazény Vám pomůže při správně instalaci bazénu. Prosím, dodržujte veškeré kroky dle instrukcí.

INSTALAČNÍ NÁVOD
PŘELIVOVÉ BAZÉNY


Installation guide for overflow pools will help you handle the installation process of your pool. Please, follow this installation guide to ensure smooth installation.

MATERIÁL POLYSTONE®
TECHNICKÉ LISTY

Níže jsou uvedeny obecné informace o materiálových vlastnostech a pokyny pro správné použití výrobků Polystone® P kopolymer UV PG a Polystone® P kopolymeru UV PGX, dále označovaných jako PG a PGX vyráběných společností Röchling Engineering Plastics.

starlightpools-gallery-34
jeřáb
haiti-baseny-kapielowe-relaks-plywanie-ogrodowe-6

MOŽNOSTI UKONČENÍ
BAZÉNOVÉHO LÍMCE


Laminátové bazény mají speciální límec, který slouží k ukončení a pevnosti bazénu. Na výběr jsou 3 možnosti jak okolní plochy kolem límce bazénu ukončit.

1.Ukončení pod límec bazénu.

2.Ukončení nad límec bazénu.

3.Ukončení do poloviny límce.

BAZÉNOVÉ ČLÁNKY
BLOG


Ještě stále váháte jaký typ bazénu vybrat, kolik Vás bude stát stavební příprava nebo jaká je obsluha zapuštěného bazénu a jak bazén správně zazimovat? Připravili jsme pro Vás sérii článků, které Vám objasní nejčastější otázky ohledně pořízení správného bazénu. 

JAK VYBRAT RODINNÝ BAZÉN S DLOUHOU ŽIVOTNOSTÍ?


Výběr zapuštěného bazénu není jednoduché rozhodnutí, a bazén by měla být investice, která vydrží minimálně desítky let bez nutného zásahu. V dnešní době je na trhu velké množství bazénů, ale čím dál častěji levnější vstupní investice, neznamená dlouhodobě lepší řešení. Nikdo nechce po pár letech řešit zkroucený bazén nebo únik vody. V tomto článku probereme výhody a nevýhody jednotlivých bazénů…

KOLIK STOJÍ STAVEBNÍ PRÁCE PRO ZAPUŠTĚNY BAZÉN?   


K zapuštěnému bazénu je vždy ještě počítat s potřebnou stavební prací, která se liší dle bazénového materiálu. Každý bazén vyžaduje jinou stavební přípravu a liší se v nákladech i složitosti. Před samotnou koupí doporučujeme prostudovat stavební přípravy pro daný bazén, někdy levnější (měkčí) bazén může vyžadovat náročnější stavební přípravu a to jak finančně tak i složitostí….

JAK NA ZAZIMOVÁNÍ LAMINÁTOVÝCH A POLYPROPYLENOVÝCH BAZÉNŮ?


Máte od nás zakoupený laminátový nebo polypropylenový bazén a blíží se Vaše první společná zima? Nemusíte se ničeho obávat. Všem Vám vysvětlíme v tomto návodu. Zazimování bazénu není nijak složité a pokud budete postupovat dle následujících kroků, zcela jistě to zvládnete. Kdy je tedy vhodná doba na zazimování bazénu?

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY  
VŠEOBECNÉ


Cenová nabídka je u nás vždy nezávazná a zdarma. Jeden z našich obchodních zástupců se Vám bude věnovat.
Ve většině případů jeden z našich zaměstnanců přijede přímo k Vám, aby dle dispozic a Vašich přání společně s Vámi vybral nejlepší řešení a navrhl možnosti.
Dodání bazénů většinou trvá 3-5 týdnů, ale vše závisí na požadavcích a v jakém období je bazén objednáván. V létě jsou běžné dodací podmínky kolem 4-5 týdnů.
Sazba 15% DPH je platná pouze při prodeji k rodinnému domu určenému k sociálnímu bydlení a nepřevyšující podlahovou plochu 350 m².
Ano, naše polyproypelnové bazény lze vyrobit téměř kdekoliv, v těžko dostupných prostorech, ale i uvnitř domu kam by se jiný bazén v kuse nedostal.
U bazénu, které nepřekračují 40m2 a jsou umístěny alespoň 2m od plotu žádné stavební povolení nepotřebujete. U větších bazénů nad 40m2 nebo blíže než 2m od plotu je nutné zažádat o povolení.
Náš instalační tým Vám bazén přiveze na speciálním přepravníku, bazén zapojí, zprovozní a ukáže Vám jak bazén obsluhovat. V případě dalších nejasností nás můžete kdykoliv kontaktovat nebo si objednat servis/zazimování/odzimování.
Bazénové technologie mohou být umístěny do filtračních šachty. Do této šachet lze umístit filtraci, úpravu slané vody, elektro rozvaděč, protiproudové čerpadlo a bypass na tepelné čerpadlo. Pokud nechcete mít za bazénem filtrační šachtu, můžou být technologie umístěny například do zahradního domku, garáže nebo jiné místnosti. Vzdálenost technologií od bazénu by neměla být dále než 7m.
Ke každému bazénu od nás dostanete specifický výkres včetně instalačního návodu s přesnými rozměry výkopu a dalšími instrukcemi jak připravit výkop, ale i jak dokončit okolní terén kolem bazénu, případně připravit plochu kolem bazénu na zastřešení.
Bazénová zastřešení nevyrábíme, ale nabídneme Vám zastřešení od našich dodavatelů dle Vašich požadavků. To znamená, že Vám zajistíme kompletní řešení, od bazénu, bazénových technologií až po bazénové zastřešení nebo bazénovou roletu.
Pokud nemáte stavební zkušenosti, doporučujeme vyhledat stavební firmu, která Vám s výstavbou pomůže nebo alespoň člověka, který má zkušenosti se stavebními činnostmi. Pokud si nejste jisti, doporučujeme nejdříve prostudovat ,,Instalační návody” v sekci Technická podpora.
Ano, drenážní potrubí odvedené ,,z pod bazénu,, je velmi důležité. I když momentálně nemáte spodní vodu, v budoucnu se může spodní voda objevit, například častými dešti nebo napadnutím většího množství sněhu.
Zazimování bazénu není nijak složité, doporučujeme přečíst náš článek:  ČÍST ČLÁNEK 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY  
LAMINÁTOVÉ BAZÉNY


Laminátové bazény jsou stále oblíbenější volbou zákazníků a to hlavně díky svému luxusnímu vzhledu, pevnosti a životnosti. Laminátové bazény jsou monolitické tedy z jednoho kusu, nenajdete na nich žádné ostré hrany, sváry ani lepené spoje. Nejlépe se laminátové bazény dají přirovnat ke koupelnovým vanám. Jejich životnost je dokonce i 30-50 let, v závislosti na podmínkách.
Bohužel, laminátové bazény jsou vyráběny z předem připravených forem, které nelze upravovat na přání. Nicméně nabízíme 8 modelů, 14 rozměrových variant a  5 barev.
Na naše laminátové Bazény PoolDo poskytujeme standardní záruku 5 let zdarma. Záruka je na nepropustnost celého skeletu. V případě zájmu je možné záruku i prodloužit.
Ano, na naše bazény lze použít automatické vysavače, které vysávají dno, stěny i vodní linku, viz. kategorie příslušenství.
Životnost laminátových bazénů je společně s nerezovými bazény udávána jako jedna z nejdelších na trhu. Naše bazény jsou složeny z 8 prověřených vrstev, které chrání bazén proti vnějším i vnitřním vlivům. Jejich životnost je udávána 30-50 let, ale mohou sloužit daleko déle, vše záleží na okolnostech, ale i kvalitě stavební přípravy, údržby a dávkování chemie.
Na výběr je z 5 barev a to: světle modrá, modrá, písková, šedá a bílá. Výběr barvy je u nás vždy zdarma.
Do laminátových bazénů lze instalovat téměř veškeré příslušenství, s výjimkou zábradlí. Může to být bazénový protiproud, osvětlení, masážní trysky, ale i možnost rozšíření bazénu o tepelné čerpadlo, úpravu slanou vodou nebo UV lampou.
Ano, naše bazény na sobě mají PUR pěnu z vnější strany, která slouží jako ochrana proti vnějším vlivům a zároveň jako tepelná izolace. Pod bazén je možné ještě uložit extrudovaný XPS polystyren 2,3,5cm dle výběru zákazníka.
Náš instalační tým Vám bazén přiveze na speciálním přepravníku, bazén zapojí, zprovozní a ukáže Vám jak bazén obsluhovat. V případě dalších nejasností nás můžete kdykoliv kontaktovat nebo si objednat servis/zazimování/odzimování.
V případě poškození laminátových bazénu se poškozená část vyřízne, nalaminuje nová část, vše se zabrousí a následně nalakuje do stejné barvy. Jsou tedy lehce opravitelné.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY  
POLYPROPYLENOVÉ BAZÉNY


Polypropylenové bazény jsou vyráběny z kvalitních německý plastů společnosti RÖCHLING, jsou UV stabilizované a zdravotně nezávadné. Bazény jsou svářeny nejmodernějšími svářečkami švýcarské značky Leister. Výhodou polypropylenových bazénů je rozmanitost výběru, můžete si upravit hloubku od 1.0-1.5m, šířku do 5m a délku bazénu do 15m. Díky své zakázkové výrobě je možné přizpůsobit tvar bazénu přesně pro Vaši zahradu. Pokud k Vašemu domu není přístup pro dopravu bazénu v jednom kuse nebo si přejete bazén umístit uvnitř Vašeho domu, je možné bazén vyrobit přímo u Vás.
Ano, jednou z největších výhod je rozmanitost výroby zakázkových bazénů, lze je přizpůsobit na téměř jakýkoliv tvar. Nejen tvar, ale i různé možnosti schodišť nebo relaxačních prostor lze upravovat na přání zákazníka.
Životnost laminátových bazénů je společně s nerezovými bazény udávána jako jedna z nejdelších na trhu. Naše bazény jsou složeny z 8 prověřených vrstev, které chrání bazén proti vnějším i vnitřním vlivům. Jejich životnost je udávána 30 let, ale mohou sloužit daleko déle, vše záleží na okolnostech, ale i kvalitě stavební přípravy.
Na výběr je z 4 barev a to: světle modrá, modrá, šedá a bílá.
Do polypropylenových bazénů lze instalovat téměř veškeré příslušenství, s výjimkou zábradlí. Může to být bazénový protiproud, osvětlení, masážní trysky, ale i možnost rozšíření bazénu o tepelné čerpadlo, úprava slanou vodou nebo UV lampou.
Ano, na naše bazény lze použít automatické vysavače, které vysávají dno, stěny i vodní linku, viz. kategorie příslušenství.
Naše bazény standardně osazujeme extrudovaným polystyrenem XPS 3cm na boky a pod bazén, na přání zákazníka může být tepelná izolace přizpůsobena.
Největším rozdílem mezi těmito bazény je účinnost filtrace a hladiny vody v bazénu. Skimmerový bazén je vybaven skimmerem, který slouží ke sběru nečistot z hladiny vody pouze svojí velikostí cca 15x15cm (velikost otvoru skimmeru) zatímco přelivový bazén sbírá vodu po celém obvodu do přelivového kanálku, odkud je voda odváděna do filtračního média. U skimmerového bazénu je hladina vody vždy cca o 10cm nižší než celková hloubka bazénu, u přelivového bazénu je hladina vody rovnoměrně s hranou bazénu, tedy v celé výšce jeho hloubky.
Náš instalační tým Vám bazén přiveze na speciálním přepravníku, bazén zapojí, zprovozní a ukáže Vám jak bazén obsluhovat. V případě dalších nejasností nás můžete kdykoliv kontaktovat nebo si objednat servis/zazimování/odzimování.
Polypropylenové bazény jsou svářené extrudovanými (silnějšími) sváry, které lze opravit.